Wykończenie mieszkania w tydzień i nowe mieszkania Poznań

Kowalstwo artystyczne

Kowalstwo artystyczne

Post by relatedRelated post

Historia kowalstwa artystycznego

Kowalstwo to jeden z pierwszych zawodów świata, także jeśli chodzi o Polskę. Dość zresztą powiedzieć, że najpopularniejsze nazwisko w naszym kraju – Kowalski – wywodzi się właśnie od niego. Jest jednak różnica pomiędzy kowalstwem tradycyjnym a artystycznym. To pierwsze miało wpierw zastosowanie militarne, było typowym rzemiosłem użytku codziennego. Kowalstwo artystyczne pojawiło się później – wraz z rozwojem architektury i związanymi z nią ozdobami z żelaza. Sztandarowym przykładem jego początków są drzwi w katedrze Notre-Dame.

Oczywiście od epoki romańskiej kowalstwo to przebyło długą drogę. W gotyku powstawały pierwsze warsztaty dla rzemieślników-artystów, w okresie renesansu pojawiły się kolejne rzemiosła artystyczne (jak np. ślusarze artystyczni!) i tak dalej. Jak jednak kowale-artyści mają się dziś? Trzeba powiedzieć, że całkiem dobrze. W Polsce funkcjonuje ponad tysiąc warsztatów kowalstwa artystycznego, kowale mają swoje imprezy, swoją społeczność. Dziedzina ta nie umarła więc, ale przeciwnie – ciągle się rozwija.

źródło: http://odzywki-diety.pl

Kowalstwo artystyczne
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)
About

Frazy kluczowe: przesłony wodoszczelne, busy do danii szamotuły, orienteering miejski na imprezę integracyjną, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, fluorokrzemian glinu, certyfikat flange fitter, baront schody, tanie taxi legnica, rodogosz ogrody, Fotoodmładzanie żary, drążenie foremników